Δευτέρα 19 Μαρτίου 2018

ΚΑΟΔ-ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 71-47 (ημ. 39-23) Στο ρελαντί οι ‘’πρασινοί’’ συνέχισαν την πορεία τους !

Ακόμα ένα ΄΄ροζ φύλλο ΄΄ αγώνος πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο ΚΑΟΔ νικώντας στο ρελαντί το Ρούπελ Σιδηροκάστρου με σκορ 71-47 (ημ. 39-23) για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Η δραμινή ομάδα ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα χωρίς να χρειαστεί να φορτσάρει και προηγήθηκε με σκορ 24-13 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 39-23 ενώ το προπονητικό δίδυμο Καγιάογλου-Μπέσσα είχε την ευκαιρία να ρίξει όλους τους διαθέσιμους παίκτες στον αγώνα ….
Ο ρυθμός με την έναρξη της επανάληψης έπεσε κυρίως στο τρίτο δεκάλεπτο…..για να ‘’πατήσουν΄΄ γκάζι στην τελευταία περίοδο οι ‘’πράσινοι’’  και να κατακτήσουν ακόμα μια νίκη…..

Τα δεκάλεπτα : 24-10 , 39-23 (ημ.) , 51-35 , 71-47.

ΚΑΟΔ (Καγιάογλου-Μπέσσας) : Μανιώτης 3 (1) , Εξουζίδης 16 , Αμπελακιώτης 15 (1) , Γιεδίκης 4 , Τοσουνίδης 9 , Μποβασιανός 15 , Ταχυρίδης 4 , Τσάμπρας 5 (1) , Καρυοφύλλης.

ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ (Ιωαννίδης) :  Ιωαννίδης 10 , Κατσίκης 5 (1) , Ζωηρός 11 , Σκαλιστής 8 (1) , Νικοθωρίδης 2 , Πετράς 5 (1) , Τούκος 3 (1), Χαραλαμπίδης 3 ( 1) .

Επόμενος αγώνας για την ομάδα του ΚΑΟΔ την ερχόμενη Κυριακή 25/3 και ώρα 17:00 μ.μ. στην Προσοτσάνη με αντίπαλο τον τοπικό Α.Ο. για την 20η αγωνιστική της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.